Soubory cookie nám pomáhají zlepšovat naše webové stránky. Přečtěte si naše zásady používání souborů cookie .

NAS 232

NAS 232 - Aplikace AiFoto pro mobilní zařízení

Správa fotografií na vašem NAS z mobilního zařízení

2016-04-22

CÍLE KURZU
V tomto kurzu se naučíte:
1. Používat AiFoto pro správu fotografií a alb vašeho NAS z mobilního zařízení.

PŘEDPOKLADY
Předpoklady pro kurz:
NAS 137: Seznámení s Photo Gallery
Znalosti pro tento kurz:
Žádné

OBSAH
1. Seznámení s AiFoto
2. Základní funkce
2.1 Nastavení
2.2 Propojení NAS s AiFoto
2.3 Prohlížení fotografií s AiFoto
3. Správa alb a fotografií
3.1 Správa alb
3.1.1 Vytváření alb
3.1.2 Úprava údajů o albu
3.1.3 Mazání alb
3.1.4 Nahrávání a stahování alb
3.2 Správa fotografií
3.3 Režim Camera Mode
3.4 Nahrávání fotografií z mobilního zařízení na NAS

3.5 Nastavení zabezpečení
1. Seznámení s AiFoto
S aplikací AiFoto můžete přistupovat k fotogalerii na vašem NAS z mobilních zařízení. V aplikaci AiFoto můžete prohlížet a spravovat vaše fotoalba a přímo nahrávat fotografie z mobilního zařízení na NAS. AiFoto má také funkci, kde můžete nastavit album a veškeré fotografie, které vyfotíte se automaticky do tohoto alba nahrají. Tím ušetříte velké množství času při pozdější organizaci a třídění fotografií. AiFoto můžete také propojit s populárními sociálními sítěmi (Facebook, Google , Plurk, Line) a jednoduše sdílet fotografie s vašimi přáteli a rodinou.
AiFoto je dostupné pro iOS a Android a můžete jej stáhnout z Apple App Store a Google Play.

Poznámka: Pro použití všech funkcí AiFoto musíte mít na vašem NAS nainstalovanou aplikaci Photo Gallery. Pro více informací o Photo Gallery se podívejte na článek NAS 137 Seznámení s Photo Gallery.


pro iOS

pro Android


2. Základní funkce
2.1 Nastavení

Po spuštění AiFoto zobrazíte nastavení kliknutím na ikonku v levém horním rohu. Zde můžete nastavit chování aplikace.AiFoto zobrazuje instrukce a krátké návody při prvním použití určitých funkcí. Tyto návody lze také zobrazit z menu nastavení v položce [Instructions].2.2 Propojení NAS s AiFoto
Pro zobrazení fotografií z Photo Gallery musíte nejdříve propojit AiFoto s vaším NAS.


KROK 1

Spusťte AiFoto a klikněte na tlačítko [AiFoto] a poté na tlačítko [Sign in]. Zvolte způsob, jakým se chcete připojit k vašemu NAS.
a. Connect via Cloud ID: Pro použití s NAS, který již má nastaven Cloud ID.
b. Connect via Host/IP: Pro použití s NAS, který má statickou IP adresu nebo jméno.

c. Auto Discovery: Automatické vyhledání a připojení k NAS, které je na stené místní síti.
KROK 2
Zadejte údaje potřebné k přihlášení a klikněte na ikonku v pravém horním rohu.2.3 Prohlížení fotografií s AiFoto


KROK 1

ü Po spuštění AiFoto se zobrazí fotografie uložené na mobilním zařízení.


ü Po přihlášení můžete přepnout mezi místními alby na mobilním zařízení a webovými alby na NAS. Kliknutím na album zobrazíte fotografie v daném albu.ü Kliknutím na horní lištu můžete přepnout mezi dostupnými alby.ü Kliknutím na náhled fotografie zobrazíte vybranou fotografii přes celé okno. Pro rychlý přesun na jinou fotografii můžete použít spodní lištu s náhledy fotografií.


3. Správa alb a fotografií
3.1 Správa alb
Při prohlížení alb se zobrazí následující ikony:

Úprava

Aktuální úlohy nahrávání a stahování

Režim kamery

Vyhledávání

Sdílení

Vytvoření alba


3.1.1 Vytváření alb


KROK 1

ü Pro vytvoření nového alba klikněte na ikonku v pravém dolním rohu obrazovky.KROK 2

ü Vyplňte název, popis, přístupová práva (Public, Private, Password) a uživatelská práva (No privilege, Read only, Read & Upload, Manager).
3.1.2 Úprava údajů o albu
ü Otevřte album, které chcete upravit a klikněte na ikonku [i]. Zobrazí se údaje o albu, které můžete změnit.3.1.3 Mazání alb

ü Pro smazání alba klikněte na ikonu tužky v pravém horním rohu.Zvolte alba, která chcete smazat a klikněte na ikonu koše. Následně potvrďte smazání alb.3.1.4 Nahrávání a stahování alb

Pro nahrání místního alba na váš NAS nejdříve klikněte na ikonu tužky v pravém horním rohu. Nyní vyberte album, které chcete nahrát a klikněte na ikonu oblaka v pravém dolním rohu.ü Pro stáhnutí alba z NAS nejdříve klikněte na ikonu tužky v pravém horním rohu, vyberte album, které chcete stáhnout, a poté klikněte na ikonu mraku v pravém dolním rohu.ü Při stahování se můžete podívat na aktuální stav stahování po kliknutí na druhou ikonku ve spodním panelu.ü Stažená alba se zobrazí v sekci pro místní alba.


3.2 Správa fotografií
Fotografie můžete upravovat v náhledech fotografií nebo při zobrazení jednotlivých fotografií. Při zobrazení náhledu fotografií klikněte na ikonu tužky v pravém horním rohu a vyberte fotografie, které chcete upravit.


Pro zrušení výběru klikněte na ikonu křížku.Při zobrazení jednotlivých fotografií můžete použít ikony v horní liště pro úpravy.Kliknutím na ikonu [i] zobrazíte informace EXIF, můžete upravit popis fotografie, přidat klíčová slova a přidat komentář.
Při zobrazení náhledu fotografií vidíte v pravém rohu každé fotografie počet komentářů.Při prohlížení fotografií se zobrazují následující ikony:

Sdílení: S touto funkcí můžete fotografii sdílet s dalšími aplikacemi mobilního zařízení.Koš: Smazání vybraných položek. Po kliknutí na koš musíte potvrdit, že soubor chcete opravdu smazat.Otočení: Otočení fotografie o 90o, -90o a 180o.Kopírování: Zkopírování vybraných fotografií do existujícího nebo nového alba.Přesun: Přesun vybraných fotografií do existujícího nebo nového alba.Stáhnutí: Stáhnutí vybraných fotografií do nového nebo stávajícího alba na mobilním zařízení.3.3 Režim Camera Mode

AiFoto má režim Camera Mode s kterým můžete nastavit existující nebo nové album a nově vyfocené fotografie budou do tohoto alba automaticky nahrávány. Uživatelé ušetří čas tříděním a organizací fotografií.
Pro nastavení klikněte na ikonku kamery ve spodní liště a zvolte album do kterého chcete fotografie nahrávat. Každá nově vyfocená fotografie bude do tohoto alba automaticky nahrána.
3.4 Nahrávání fotografií z mobilního zařízení na NAS
AiFoto umožňuje jednoduché nahrávání fotografií na váš NAS. Ručně můžete vybrat které fotografie chcete nahrát nebo povolit funkci [Camera roll instant upload] pro automatické nahrání nových fotografií na NAS. Fotografie, které byly v minulosti nahrány, znovu nahrány nebudou. Pokud chcete nahrát fotografie, které již byly v minulosti nahrány, můžete to udělat ručně.

ü Pro nastavení automatického nahrávání povolte funkci [Camera roll instant upload] z nastavení aplikace.ü Po povolení této funkce zvolte do kterého alba chcete fotografie nahrát.

ü Pokud chcete nahrávat jen když jste připojeni k Wifi, můžete to nastavit podle obrázku níže.
ü Kliknutím na nastavení [Upload when] můžete povolit nahrávání jen v určitých situacích –kdykoliv, při nabíjení, při připojení k určité Wifi síti.3.5 Nastavení zabezpečení
Změnit zabezpečení můžete na místních albech, a také na nahraných albech. Jednoduše to provedete kliknutím na ikonku [i]. U místních alb můžete nastavit heslo a u webových alb můžete nastavit podrobná uživatelská práva.Místní alba – Můžete nastavit použití hesla.Webová alba – Můžete nastavit globální přístupová práva a práva specifických uživatelů.Pomohl vám tento článek? Ano / Ne