Soubory cookie nám pomáhají zlepšovat naše webové stránky. Přečtěte si naše zásady používání souborů cookie .

NAS 137

Seznámení s Photo Gallery

Naučte se spravovat a sdílet fotografie na ASUSTOR NAS

2017-12-29

CÍLE KURZU
V tomto kurzu se naučíte:
1. Použít Photo Gallery pro správu a sdílení fotografií na vašem ASUSTOR NAS.

PŘEDPOKLADY
Předpoklady pro kurz:
Žádné
Znalosti pro tento kurz:

Žádné


OBSAH

1. Seznámení s Photo Gallery

2. Používání Photo Gallery

2.1 Instalace

2.2 Vytvoření nového alba

2.3 Správa alb a fotografií

2.3.1 Správa alb

2.3.2 Správa fotografií

2.3.3 Vyhledávání

2.3.4 Prohlížení fotografií

2.4 Správa alb dalšími uživateli

2.5 Sdílení na sociálních sítích

3. Poznámky
1. Seznámení s Photo Gallery
Aplikace Photo Gallery je aplikace pro vytváření webových fotografických alb na vašem ASUSTOR NAS. Po stáhnutí a nainstalování aplikace z App Central mohou administrátoři NAS vytvářet a spravovat fotografická alba a sdílet je s uživateli NAS. Administrátoři mohou nastavovat různá práva uživatelů a umožnit jim nahrávání a spravování alb. K fotografiím můžete přidávat klíčová slova pro rychlé vyhledání daných fotografií. Integrace sociálních médií umožňuje rychlé nahrání fotografií na populární sociální sítě.
Hlavní funkce:
  • Klíčová slova fotografií
  • Správa přístupu uživatelů
  • Popis fotografií a EXIF informace
  • Otáčení fotografií a přehrávání slideshow
  • Stahování původní fotografie
  • Podpora komentářů
  • Podpora nahrávání na sociální sítě Facebook, Google , Twitter, Plurk

Aplikace Photo Gallery je kompatibilní s ADM 2.1 a novějšími verzemi. Photo Gallery může být stažena z App Central.


2. Používání Photo Gallery
2.1 Instalace

KROK 1

Přihlašte se do ADM a klikněte na [App Central].KROK 2

Vyhledejte Photo Gallery. Také ji můžete najít v záložce ASUSTOR Apps v levém panelu. Klikněte na tlačítko [Install].KROK 3

Po instalaci uvidíte ikonku Photo Gallery na ploše ADM.KROK 4
Aby mohli aplikaci Photo Gallery používat všichni uživatelé musíte nejdříve nastavit patřičná práva. Práva nastavíte v [Access Control] [App Privileges] z plochy ADM. Zde můžete nastavit přístupová práva pro Photo Gallery a další aplikace na NAS.2.2 Vytvoření nového alba

Při vytváření nového alba můžete nastavit přístupová práva uživatelů.

KROK 1

V ADM klikněte na ikonku [Photo Gallery]. Po spuštění aplikace klikněte na [New Album].KROK 2

Zadejte název vašeho nového alba. Také můžete přidat popis, a nastavit globální přístupová práva [Privilege] a práva specifickým uživatelům [Edit Privilege]. Fotografie do alba můžete přidat nahráním z PC [Upload from PC] nebo vybráním existujících fotografií na NAS [Upload from NAS]. Fotografie také můžete jednoduše nahrát vybráním souborů na PC a přetáhnutím do oblasti [Drop files here].Administrátoři mohou nastavit globální přístupová práva pro dané album. Dostupné možnosti jsou následující.Public: Uživatel, který má odkaz na Photo Gallery může prohlížet dané album bez nutnosti přihlášení.Password: Uživatel musí nejdříve zadat heslo, a poté uvidí obsah daného alba.Private: Jen administrátoři nebo vybraní uživatelé mohou po příhlášení prohlížet obsah daného alba.
2.3 Správa alb a fotografií
2.3.1 Správa alb
Po otevření alba uvidíte v horní liště následující tlačítka: Share to, Upload, Edit, Slideshow. U alba můžete také měnit jeho popis a hlavní fotografii.

Share to: Tato funkce umožňuje sdílet odkaz na fotogalerii na sociální síti Facebook, Google , Twitter, Plurk.


Upload: Slouží k přidání dalších fotografií do alba.
Edit: Zde můžete změnit název alba, popis, a globální přístupová práva.Slideshow: Slouží pro spuštění slideshow fotografií.Slideshow můžete spustit na celé obrazovce, a také můžete nastavit interval mezi zobrazením jednotlivých fotografií, zobrazit nebo skrýt popis, a zobrazit celkový počet fotografií v albu.
Adding or editing an album description: Kliknutím v této oblasti můžete upravit popis alba.Nastavení hlavní fotografie: V levém horním rohu každé fotografie je ikonka, která slouží pro nastavení dané fotografie jako hlavní fotografie alba.
2.3.2 Správa fotografií
V albu můžete měnit vlastnosti jedné fotografie nebo i najednou více fotografií.

Po zaškrtnutí políčka v pravém horním rohu fotografie se zobrazí možnost [Select All] a [Deselect] pro vybrání všech fotografií a zrušení výběru. V horním panelu se zobrazí následující možnosti: Download, Delete, Move, Copy, Add Tag, Rotate.
Download: Stáhnutí vybraných fotografií na PC.
Delete: Smazání vybraných fotografií.
Move: Přesun vybraných fotografií do jiného alba.
Copy: Zkopírování vybraných fotografií do jiného alba.
Add Tag: Přidání klíčových slov pro rychlé vyhledávání.
Rotate: Otočení fotografie o 90o nebo 180o.

2.3.3 Vyhledávání

Pro vyhledání fotografií stačí zadat klíčová slova do textového pole v pravém horním rohu. Kliknutím na ikonku šipky zobrazíte pokročilé vyhledávání, kde můžete vyhledávat podle data vyfocení a data nahrání.2.3.4 Prohlížení fotografií

Kliknutím na náhled fotografie ji zobrazíte přes celé okno. Šipkami na pravé a levé straně zobrazíte následující a předchozí fotografii. Na spodní liště jsou ikonky pro sdílení fotografie na sociálních sítích, stáhnutí fotografie, smazání fotografie, a otočení fotografie. V panelu na pravé straně se zobrazuje popis, klíčová slova, informace EXIF, a komentáře.2.4 Správa alb dalšími uživateli

Administrátoři mohou nastavit přístupová práva jednotlivým uživatelům. Uživatelé, kteří mají práva Upload a Manage mohou spolu s administrátorem spravovat dané album. Uživatel může mít jedno z následujícíh práv: Browse, Upload a Manage.Browse: Uživatel může pro přihlášení prohlížet dané album.Upload: Uživatel může po přihlášení nahrávat nové fotografie do alba.

Manage: Uživatel může po přihlášení nahrávat nové fotografie do alba a upravovat stávající fotografie v albu.


Komentáře: Uživatelé mohou u každé fotografie zanechat komentář. Sekce pro komentáře je v pravém panelu při prohlížení fotografie.


2.5 Sdílení na sociálních sítích

Uživatelé mohou sdílet odkaz na fotografii a album na sociálních sítích.3. Poznámky

1. Pokud již uživatelé mají složku na NAS s fotografiemi, tak mohou jednoduše použít File Explorer a přesunout složku do složky Photo Gallery pro vytvoření alba.


2. Po instalaci Photo Gallery se automaticky povolí služba webového serveru.

Pomohl vám tento článek? Ano / Ne